Anne ile oğluna 40 yıl

Anne ile oğluna 40 yıl
Batman'da terör örgütü PKK'ya ait bombaları saklayan anne ile oğluna toplam 40 yıl hapis cezası verildi.Abone ol

Batman'da terör örgütü PKK'ya ait 4 kilo yüksek tahrip gücüne sahip A-4 plastik patlayıcı nakletme ve bulundurma suçlarından yargılanan anne ve oğluna toplam 40 yıl hapis cezası verildi.

Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında, sanık 47 yaşındaki E seo nasıl yapılır lfo Ürper ile oğlu sanık Mehmet Salih Ürün ve Abdulhakim Cengiz hazır bulundu.

Sanıkların avukatı Tahir Elçi, sanık Elfo Ürper'in oğluna yardım etmek amacıyla olaya karıştığını belirtti.

Suçun unsurlarının oluşmadığını ifade eden Elçi, ''Her iki müvekkilime yüklenen fiil, patlayıcı maddenin Şırnak'ın Uludere ilçesinden Batman'a götürülmesidir. Bu fiil dışında sanıkların başka bir eylem gerçekleştirdikleri konusunda iddia ve delil yoktur. Sanık Elfo Ürper, üzerine alıp taşıdığı malzemenin örgütle ilgili olduğunu bilmediğini savunmuştur'' dedi.

''Bayramdır, beni tahliye edin''

Türkçe bilmediği için tercüman aracılığıyla savunma yapan sanık Elfo Ürper, hiçbir şeyden haberi olmadığını belirterek, mahkeme heyetinden ''Bayramdır, beni tahliye edin'' talebinde bulundu.

Ürper, savcılık ifadesinde ise üzerinde ele geçirilen maddelerin patlayıcı madde olduğunu bilmediğini, marangozların kullandığı macun sandığını ileri sürerek, ''Çalınmaması için belime sarmıştım'' demişti.

Ürper'in oğlu Mehmet Salih Ürün de savunmasında patlayıcı maddeleri Uludere'den Batman'a terör örgütünden korktuğu için getirmek zorunda kaldığını söyledi.Kategori : GÜNCEL