Ali Şen konuşursa Cimbom biter

Ali Şen konuşursa Cimbom biter
F.bahçe'nin efsane Başkanı Ali Şen'den olay yaratacak açıklama: Bir konuşsam Cimbom'u Avrupa'dan men ederler.Abone ol

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Galatasaray'ın Neuchatel Xamax maçı sonrasında yaşanan gelişmelerin hepsini anlatması halinde Sarı-kırmızılı takımın Avrupa kupalarından 5 yıl men edilebileceğini söyledi.

Delta Mobilya Ayın Hakemi Yarışması'na onur konuğu olarak k saç ekimi atılan Ali Şen, Neuchatel Xamax maçı sonrasında yaşanan olayların yanı sıra Türkiye'deki yerli ve yabancı antrenör tartışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BU İŞİ BANA BIRAKIN DEMEDİM
Galatasaray'ın 1989 yılında Neuchatel Xamax'ı 5-0 yendiği maç sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle UEFA Disiplin Konseyi bu maçı iptal ettiğini hatırlatan Şen, "O dönem ben Rusya'daydım, maçla ilgili bir bilgim yoktu. Rusya'dan Türkiye'ye döndüğümde havalimanında beni çok sayıda gazeteci karşıladı ve bana 'Ne olacak bu Galatasaray'ın hali ?' dediler. Benim hiçbir şeyden haberim yok ama gazeteler benim ağzımdan 'Bu işi bana bırakın' diye manşetler attı. Devlet büyüklerinin de araya girmesiyle bu işle ilgili çalışmalarımız oldu" dedi.

GALATASARAY 5 YIL CEZA ALIR
Bu olaylarla ilgili herşeyi anlatırsa Galatasaray'ın Avrupa kupalarından 5 yıl men edilebileceğini anlatan Şen, şöyle konuştu: "Çünkü, Anderlecht Kulübü Başkanı, 1972 yılında buna benzer bir olayı 1996 yılında anlattığı için Anderlecht 6 yıl boyunca Avrupa kupalarından atıldı. Bana o olay sonrasında Galatasaray altın rozeti taktılar. Ardından Fenerbahçe Başkanı oldum, Ali Sami Yen Stadı'nda çok ağır küfürlere maruz kaldım" dedi.Kategori : SPOR