Telekomdan indirim ve zam

Telekomdan indirim ve zam
Telefon ve ADSL tarifelerinde indirim ve zam var. Borçlulara da 'tatlıya bağlayalım' kampanyası başlatılıyor.Abone ol

Türk Telekom hem telefon hem de ADSL tarifelerinde değişikliğe gidiyor. Şehiriçi aramalarda artışlar yapılacak, şehirler arası ve milletler arası aramalarda ise indirime gidilecek.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, bazı gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında Türk Telekom'un 2006 yılı performansı ve 2007 öngörüleri hakkında bilgi verdi.

Doany, ''Bu değişimler, StandartHATT, KonuşkanHATT, HesaplıHATT, ŞirketHATT ve YazlıkHATT tarifelerinde şehir içi, şehirler arası, milletler arası ve sabit hat-GSM aramalarını kapsayacak'' diye konuştu.

Doany, şu istanbul yazılım firması nları söyledi: ''Şehir içi aramalarda 2004 yılından bu yana ilk kez artış yapılacak, artışlar enflasyon seviyesini geçmeyecek. Şehirler arası ve milletler arası aramalarda yüzde 55'i aşan indirimler yapılacak.

2007 ADSL YILI OLACAK
Sabit hat-GSM aramalarında Temmuz 2006'da yüzde 39'a varan indirim yapılmıştı, yeni indirimle bu oran yüzde 50'yi aşacak. Müşterilerin toplam telefon ödemelerin içindeki sabit ücret payını Avrupa seviyesine yaklaştırmak için artışlar yapılacak, bunun yanında kullanıcılara ücretsiz kontör verilecek.'' Doany, Türkiye'deki ADSL kullanıcısının yüzde 15'inin sınırsız, yüzde 85'inin sınırlı erişim olduğunu belirterek, ''Yeni yılda ADSL'de hız artırımı ve fiyatlandırmalarıyla ilgili büyük bir duyuru yapacağız. 2007 ADSL yılı olacak'' diye konuştu.

Doany, Türk Telekom'un yeni tarifelerinin Telekomünikasyon Kurumunun onayına tabi olmak üzere 1 Mart 2007 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini, bu zaman diliminde müşterilerin yeni tarifelerin hangisinin kendileri için en iyi seçenek olduğu konusunda bilgilendirileceklerini dile getirdi.

''SABİT ÜCRET, ERİŞİM MALİYETİNİN ÇOK ALTINDA''
Doany, sabit hatlardaki fiyat artışlarından sonra dahi Türkiye'deki fiyatların diğer Avrupa ülkelerinin altında olduğunu belirterek, ''Türkiye'deki sabit ücret son derece düşük. Erişim maliyetinin çok altındayız. Biz erişim maliyetinin yüzde 50'sini bile karşılayamıyoruz. Bunu düzeltmemiz lazım, sabit ücret en azından maliyeti karşılamalı'' diye konuştu.

TATLIYA BAĞLAYALIM
Türk Telekom'un 2007 yılı hedeflerini de aktaran Doany, şunları kaydetti: ''Borçlu aboneler için 'Tatlıya Bağlayalım' kampanyası yapacağız. Bunun detaylarını yakında paylaşacağız. Yeni ADSL toptan satış tarifelerini hayata geçireceğiz. Kısaca, yeni tarifelerle yeni bir dönem başlıyor. Türk Telekom'un müşteri odaklı yaklaşımı ve iş modelinde yapılacak değişikliklerle kullanıcılar daha iyi hizmetler ve geniş seçeneklere kavuşacak. 2007 konusunda çok heyecanlıyız. Hem ses açısından hem de ADSL konusunda çok büyük planlarımız var. Ancak detaylarını yasal düzenlemeler devam ettiği için önümüzdeki günlerde duyuracağız.''Kategori : GÜNCEL