İngilizler küçük yalanlara düşkün

İngilizler küçük yalanlara düşkün
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, her 5 kişiden 4'ü günde en az bir kez "küçük yalanlar" söylüyor.Abone ol

"72 Point" adlı araştırma kuruluşunun 1487 kişiyle yaptığı araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 75'i, cep telefonları, yazarak ve e-postalarla yalan söylemenin daha kolay olduğunu belirtti.

Araştırmaya katılanların yarısından fazlası Соковыжималка , iletişim araçları kullanarak yalan söylemenin, yüz yüze yalan söylemekten daha az suçlu hissetmelerini sağladığını kaydetti. İşyerlerinin küçük yalanlar için en uygun yer olduğu da belirlendi. Araştırmaya katılanların yüzde 67'si, işyerinde "küçük yalanlar" söylediğini kabul etti.

İşyerindeki en gözde yalan, yüzde 43 ile hastaymış gibi yapmak, ardından yüzde 23 ile bitirmediği işi bitirdiğini söylemek geliyor. Araştırmaya katılanların yüzde 18'i ise büyük hatalarını gizlemek için yalan söylediğini belirtti. Araştırmaya katılanların yüzde 40'dan biraz fazlası, ailelerine ve eşlerine yalan söylediğini kaydetti. Aile ve eşlere söylenen yalanlar ise şu konularda yoğunlaşıyor:

Yeni elbise almak veya elbisenin fiyatı (yüzde 37), birine ne kadar iyi göründüğünü söylemek (yüzde 35), ne kadar yediği (yüzde 35) veya içtiği (yüzde 31) ile ilgili yalan söylemek ve kaç kilo olduğuyla ilgili yalan söylemek (yüzde 32). Araştırmada, insanlar yalan söyleseler bile, çoğunlukla iyi niyetle ya da başkalarının duygularını incitmemek için yalan söyledikleri de belirlendi.Kategori : DÜNYA