AK Parti yeni anayasada samimi

AK Parti yeni anayasada samimi
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, yeni anayas sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Abone ol

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Yeni anayasa mutlaka çoğulcu, demokratik, özgürlükçü yapılmalıdır. Kısa öz, anlaşılır ve çoğulcu anayasayı mutlaka 2012’de halletmemiz gerekiyor. Yeni anayasanın gelecek sene yapılması çok zor olabilir.” dedi.
bir günde diş implantı r>Eğitimde Çözüm Derneği’nin düzenlediği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin destek verdiği Yeni Anayasa Paneli’ne AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, gazeteci-yazar Nuray Mert, Radikal gazetesi yazarı Yıldırım Türker ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen panelin açılış konuşmasını yapan Osman Baydemir, anayasanın bir maya olduğunu belirtti.

Mayanın bozuk olması halinde ekmek olmayacağını kaydeden Baydemir, "Bir toplumu bir arada tutan ana ve temel sözleşme anayasadır. Bir toplumu toplum yapan ve birlikte yaşatan ana sözleşme anayasadır. Eğer anayasa ihtiyaçlara cevap vermiyorsa, farklılıkları tehdit olarak görüyorsa o toplumda birlikte ve onurlu yaşam olamaz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra gazeteci-yazar Yıldırım Türker başkanlığında anayasa paneli başladı. Panelde konuşma yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, 4 partiye bakıldığında yeni anayasa konusunda bir uzlaşmanın bulunduğunu ifade etti.Kategori : POLİTİKA