Iraklı liderler Erbil'de buluştu

Iraklı liderler Erbil'de buluştu
Iraklı siyasi liderler, ülkedeki siyasi krizi çözmek amacıyla Erbil kentinde biraraya geldi. Abone ol

Toplantının ilk bölümü sonrasında yayımlanan bildiride Irak'ın geleceği için "birlik" çağrısı yapıldı.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetiminin başkanı Mesud Barzani, El Irakiye lideri İyad Где купить дубленку в Стамбуле Allavi, Şii lider Mukteda el Sadr ve Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi'nin katıldığı toplantının ilk bölümü sona erdi.

Toplantı sonunda yayımlanan bildiride, liderler arasında görüş alışverişi yapılmasının amaçlandığı belirtilerek, Irak halkının taleplerinin bir an önce karşılanması gerektiği vurgulandı.

Bildiride, Irak halkının çektiği sıkıntıların sona erdirilmesi, ülkenin müreffeh bir duruma kavuşturulması ve demokratikleşme sürecine hız verilmesi için harcanan çabaların artırılmasının önemli olduğu belirtildi.

'ERBİL KARARLARI ESAS ALINSIN'
Siyasi işbirliğinin devam ettirilmesi, ülkenin çıkarlarının en üst seviyede tutulması ve ülkenin istikrara kavuşturulması için gerekli adımların bir an önce atılmasını gerektiği dile getirilen bildiride, ülkenin içinde bulunduğu tehlikeli durumdan çıkması için hep beraber çalışılması ve Erbil'de yapılan toplantının sonucunun temel alınması gerektiği ifade edildi.

Iraklı liderler öğleden sonra bir görüşme daha yapacakKategori : DÜNYA