Bu reklamlar zengin edecek

Bu reklamlar zengin edecek
Eğitim masrafları için kurduğu sayfayla 1 milyon dolar kazanan Alex Tew bu kez ziyaretçilerini de zengin edecek.Abone ol

2005'te eğitim masraflarını çıkarmak için kurduğu sayfayla 1 milyon dolar kazanan Alex Tew yeni projesinde kazancı ziyaretçilerle paylaşmayı hedefliyor.

2005 yılında 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Alex Tew eğitimi için kaynak ararken aklına interneti de kullanmak gelir. İnternet üstünden bağış toplamak görülmedik bir girişim değildir, ancak eğitimi için para prefabrik ev fiyatları ya ihtiyaç duyan benzer milyonlarca gençten farklı bir şey yapmasının gerektiğinin de farkındadır.

Bunun üzerine her biri 1 dolardan satılacak 1000x1000 kutucuktan bir sayfa hazırlar. Örneğin 5x5'lik bir reklam ekleyen 25 dolar verecektir. Reklamlar da en az 1 yıl süreyle sitede kalmaya devam edecektir. Site üçüncü gün bir müzik sitesinin 20x20'lik reklamıyla siftahı yapar. Bir anda kulaktan kulağa yayılan adres Google'daki sayfa değeri (Page Rank) 7'ye çıkar. Alexa'ya göre dünyanın en çok ziyaret edilen 127. sitesi olur.

Sonuçta Tew, bu orijinal fikriyle 1 milyon 37 bin 100 dolar kazanarak eğitimini garantilemiş olur. Milliondollarhomepage.com adresinden yayın yapan sitenin Türkçe de dahil olmak üzere yüzlerce kopyası çıkmasına rağmen hiçbiri başarı sağlayamadı.

Ancak Alex Tew'ün başka ihtiyaçları da baş göstermiş olacak ki benzer bir mantığı yeni bir siteye uyarladı. Geçtiğimiz ay açtığı Pixelotto sitesi bu sefer her bir kutuyu 2 dolara satıyor. Ancak gelirin yarısını kendisi alırken diğer yarısını ziyaretçilerle paylaşıyor. Haberi hazırladığımız sırada toplanan gelir 145 bin 700 doları aşmıştı. Lotoyu kazanmak için siteye verilen reklamlara tıklamak gerekiyor. Her üyenin günlük 10 tıklama hakkı var. Her oynayış için de lotodaki şansınız biraz daha artıyor.

Bütün reklam alanları dolduktan sonra rastgele seçilecek bir reklamı tıklamış olanlar arasından seçilen bir üye 1 milyon doların da sahibi olacak.

Kaynak:RadikalKategori : BİLİM - TEKNOLOJİ