Seyidoğlu Gıdadan yenilik

Seyidoğlu Gıdadan yenilik
Helva ve reçel sektörünün öncü markası Seyidoğlu şimdi de ekmeğe sürülen helvayı ‘Tahinli Kremayı’ çıkardı.Abone ol

Seyidoğlu, saray tatlısı olan helvayı gençler ve helvayı farklı şekilde de yemek isteyen, kendini genç hissedenler için ‘Tahin Kremasını’ çıkardı. Yeni anne olmuş kadınlar ve küçük çocuğu olan anneler için vazgeçilmez bir lezzet… Çünkü, ann halı yıkama programı e sütünü arttırıyor, çocukların beyin, kemik ve zeka gelişimini destekliyor.

Tahinli Krema, bildiğimiz tahin helvasının ekmeğe sürülüp veya kaşık kaşık yiyebileceğiniz hali. İçerik olarak tahin helvasının aynısı fakat kıvam olarak ondan daha yumuşak ve akıcı. Açıktığınızda bir dilim ekmeğin üzerine sürülen Tahin Kreması tam bir enerji deposu. Vücudun demir, kalsiyum, fosfor ve vitamin ihtiyacını karşılıyor. Özellikle okula giden çocukların beslenme çantasında yer alacak bir dilim ekmeğin üzerine sürülmüş tahin kreması onların ihtiyaç duyduğu enerjinin büyük bir kısmını onlara sağlayacak.

Anneler de çocuklarına gönül rahatlığı ile bu ürünü yedirebilecek. Tahinin ham maddesi olan susamın tarihi M.Ö 2500’lü yıllara kadar gidiyor. Hammurabi Kanunlarında susamın faydalı bir ürün olduğu anlatılıyor. Bu sebeple faydası çok eski zamanlarda da bilinen susamın ezilmesi ortaya çıkan tahin de çok faydalı bir yiyecek. Tahinli Krema’da ile bu bitkinin bütün faydalarından istifade etmenin en güzel yolu.
Tahin Kreması sofralarınızın vazgeçilmesi olacak.Kategori : EKONOMİ