Bush o sırada ne yapıyordu?

Bush o sırada ne yapıyordu?
Saddam Hüseyin’in idam edildiği sırada ABD Başkanı Bush ne yapıyordu? Beyaz Saray açıkladı.Abone ol

Beyaz Saray sözcüsü Scott Stanzel, Bush’un Saddam’ın idam edileceğini birkaç saat önceden öğrendiğini ve idam sırasında uyuduğunu kaydetti. Sözcü, "Başkan, idamın cezasının infaz iş online gıda leminin sürmekte olduğunu bilerek gününü tamamlamıştır" dedi. Sözcü, bunun, Saddam Hüseyin’in idam edilmesi sırasında Bush’un uyuduğu anlamına mı geldiğinin sorulması üçerine, "Doğrudur" yanıtını verdi.

Bush: Adalet yerini buldu
Yılbaşı tatili için Texas eyaletindeki çiftliğinde bulunan ABD Başkanı George W. Bush, yayımladığı açıklamada, ''Saddam Hüseyin, adil şekilde yargılanmasının ardından idam edildi. O, bu adaleti kendi vahşi resiminin kurbanlarından esirgemişti'' dedi.

Başkan Bush, ''Saddam Hüseyin'in idamı, Irak halkı ve askerlerimiz için zor bir senenin sonunda geldi. Saddam Hüseyin'in adalete verilmesi, Irak'taki şiddeti sona erdirmeyecek, ancak bu, Irak'ın kendisini yönetebileceği, savunabileceği bir demokrasiye dönüşeceği, teröre karşı bir müttefik olabileceği süreçte önemli bir kilometre taşı'' diye konuştu.Kategori : DÜNYA