Bu indirim biraz kırıcı oldu!

Bu indirim biraz kırıcı oldu!
Ankara "ücretsiz" İstanbul "indirimli" diyor. Peki Kadir Topbaş neden inat ediyor? Nedeni şu yukardaki görüntü...Abone ol

Bugün 2006'nın son mesai günü. Önümüzde hem bayram hem yılbaşı var. İstanbul-Ankara hattında ise bu özel günler nedeniyle bir kaos yaşanıyor.

Vatandaşın kafası da iyice karıştı. Bayramda ulaşım "ücretsiz" mi yoksa "indirimli" mi olaca ersağ üye k. Bakanlar Kurulu'ndan çıkan karar, toplu taşıma ile köprü ve otoyolların bayram süresince ücretsiz olacağı yönündeydi. Bu karar bugünkü resmi gazetede de yayınlanıp yürürlüğe girdi.

İstanbul'un "indirim" inadı
Başkent Ankara'da toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz olacağı ilan edildi. Belediye de bu karara uydu.

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi "ücretsiz" olmayacak inadında devam ediyor. Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "indirimli" tarifede ısrarlı.
Bugün bir kez daha açıklama yaptı ve bayram boyunca toplu taşıma araçlarının yüzde 50 indirimli olacağını duyurdu.

İstanbullu'yu terbiye yöntemi!
Bu inadın gerekçesine gelince... Daha önceki bayramlarda belediye araçları ücretsiz olduğu için vatandaş bunu istismar etmiş.(yoğun ilgiden otobüslerde izdiham olmuş) Birileri de bundan şikayetçi olmuş. Bunun üzerine belediye bir bayram geleneği olan "ücretsiz seferleri" bu yıl uygulamama kararı almış. Bir nevi İstanbullu'yu terbiye yöntemi yani...

Bu Kadir Topbaş'ın son sözü. Bayram boyunca toplu taşıma araçları ücretli... Duyurulur!Kategori : GÜNCEL