Furkan'ın babasına teklif gitti mi?

Furkan'ın babasına teklif gitti mi?
İsrail'in Mavi Marmara mağdurlarına para teklif ettiği iddiası o saldırıda hayatını kaybeden Furkan'ın babasına soruldu.Abone ol

Mavi Marmara mağdurlarına İsrail hükümetinin 6 milyon dolar ve "Üzgünüz" mesajı teklif etmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, “Teklif yapılmış olsa düşünmeden reddederim” diye Silis kumu konuştu.

Gazze’ye giden Mavi Marmara gemisine yapılan baskında öldürülen Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, konudan gazetelerde yer alan haberler vasıtasıyla bilgisinin olduğunu söyleyerek, “Bize İsrail tarafından doğrudan doğruya böyle bir teklif yapılmış değil” dedi. “Bize haberlerde yer aldığı şekilde bir teklif gelmedi” diyen Ahmet Doğan, teklifin avukatlara iletilmiş olabileceğini belirterek, “Onlar da büyük ihtimalle bu teklifi geri çevirmiştir. Bizim için de bu teklif yapılmış olsa aynı şekilde düşünmeden reddedeceğimiz açıktır” ifadelerini kullandı.

Davaların geri çekilmesinin söz konusu olamayacağının altını çizen Doğan, “Biz aynı zamanda yeni davalar açma hazırlığındayız. İsrail’in insanlık suçu işlediği ortadadır. Bizim talebimiz baştan beri bu katliama katılanların cezalarını çekmeleridir. Aynı zamanda İsrail’in haksız yere uyguladığı ambargoyu kaldırmasıdır” diye konuştu.

Ahmet Doğan, tazminat konusunun İsrail’den talep edilenler sıralamasında en son sırada olduğunu sözlerine ekledi.Kategori : GÜNCEL