Fener Kezmanı nasıl şok etti?

Fener Kezmanı nasıl şok etti?
Fener'e nasıl geldi? Türk futbolculardan kimi beğeniyor? İlk öğrendiği Türkçe kelime ne oldu? İlginç bir söyleşi;Abone ol

Fenerbahçe'nin Sırp yıldızı Mateja Kezman, ilk yarıyı değerlendirdi. Ünlü oyuncu Türkiye'ye gelişinden, etnik kimliğine kadar bir çok konuya açıklık getirdi.

Fenerbahçe'yi tercih etmesinin ilk nedeninin para olduğunu itiraf eden Kejman, ikinci nedeninin iyi bir takımda oynamak istemesi, üçüncü nedeninin İstanbul'un Sırbistan'a yakın olması ve dördüncüsü ise arkadaşlarının İstanbul'a rahatlıkla gelebilecek olmasını gösterdi.

İşte ilginç söyleşiden satırbaşları;

Transfere şok oldu!
Fenerbahçe'ye transferimden iki hafta önce Atletico Madrid'in Başkanı ve Teknik Direktörü ile konuştum. Onlar bir sezon daha takımda k Dachzelt schweiz almamı istediklerini dile getirdi. Benim de kararım bu yöndeydi. Daha sonra başkan bana Fenerbahçe ile anlaştıklarını söyledi. Bu, benim için büyük bir şoktu. Fenerbahçe yöneticileriyle görüştüm ve bana çok iyi şartlar önerdiler. Eşimle birlikte buraya geldik ve şartlardan memnun kaldık. Herkes kadar benim için de şok oldu.

En verimli döneminde Fener'de...
"Önümüzdeki 4- 5 sezon benim futboldaki en verimli, en başarılı dönemim olacak. Artık yeteri kadar tecrübeye sahibim. Avrupa'nın önde gelen kulüplerinde forma giydim. İnanıyorum ki Fenerbahçe de benim transferimden büyük mutluluk duyacak."

Türkçeye merak saldı
Türkiye'de öğrendiği ilk kelimenin "yavaş" olduğunu ifade eden Mateja Kejman, 5 dil bildiği halde Türkçe'yi öğrenmek istediğini söyledi.

En beğendiği futbolcular
"Fenerbahçe'de Tuncay çok yetenekli bir futbolcu ve çok genç. Yurt dışında da çok başarılı olacak bir futbolcu. Geleceği çok parlak. Fenerbahçe dışında Galatasaraylı Arda çok yetenekli. Fakat taktik, tecrübe ve disiplin eksikleri var. Bunlar giderildikten sonra ikisinin de çok başarılı olacağına inanıyorum. Ankaragücü'nde oynayan Emre en beğendiğim defans oyuncusu."

Dürüst futbolcuyum
"Ben Fair-play'e uygun davranan bir oyuncuyum. Maç içinde çok zorlandığım anlar oldu fakat asla böyle bir kandırmacıyı düşünmedim. Çünkü takım arkadaşlarıma, rakibime ve futbola, yani işime saygı duyuyorum. Ben dürüst bir oyuncuyum. En fazla 4-4-2 sistemini seviyorum. Bu sistemde gol için birçok fırsat oluyor. İleri de yetenekli ve gerçekten güçlü bir golcü ile oynamayı seviyorum."

Beşiktaş ve Galatasaray nasıl?
İkisi de iyi oynamıyor. Fenerbahçe şu an çok iyi bir durumda. Galatasaray ve Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında çok büyük fark var. Şu an için ligin en güçlü takımı biziz. Bizi zorlayamazlar. Onun için arkamızdan hangi takımın geleceği önemli değil."

Çetnik işaretini açıkladı
"Herkes gibi ben de ülkemle gurur duyuyorum. Her futbolcunun ülkesiyle ilgili bir kutlama işareti vardır. Herkes birbirinin ülkesine, dinine saygı duymalı. Bunlar, tabii ki benim dengemi bozmak için yapılan şeyler fakat beni etkilemiyor. Ben futbolcuyum. Benim savaşlarla ve politikayla işim yok. Benim Bosnalı çok sevdiğim arkadaşlarım var ve ben Bosna-Hersek'e yardım ettim."Kategori : SPOR