Beko Polonyada liderliğe oynuyor

Beko Polonyada liderliğe oynuyor
Arçelik, Beko markasıyla Polonya’da 2007’de yüzde 10 pazar payına ulaşmayı hedefliyor.Abone ol

Koç Holding’in amiral gemilerinden olan ve Avrupa’da da en büyük dört beyaz eşya üreticisi arasında gösterilen Arçelik’in, Beko markasıyla Polonya’da liderliği hedeflediği bildirildi.

Arçelik’ten, Forbes dergisinin Polonya’da yayınlanan son sayısında yer a metal stand lan habere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şirketin Beko markasıyla 2007 yılında Polonya’daki pazar payını yüzde 10’a çıkarmayı planladığı kaydedildi.

Beko markasının, Polonyalı tüketicilerin yüzde 30’u tarafından tanındığına değinilen açıklamada, markanın bu pazarda kendi fabrikalarında üretim yaparak rekabetçi fiyat politikalarıyla pazarı elinde tutan lider markalar arasında ciddi bir yer edindiği belirtildi. Açıklamada, Beko markasıyla Polonya’da liderliği hedefleyen Arçelik’in, bu ülkede daha önce hiç uygulanmamış olan 5 yıl garanti hizmetini çamaşır, bulaşık makineleri, buzdolabı ve fırınlar için sunduğu kaydedildi.

101 ülkede 2 saniyede bir Beko ürünü satılıyor
* Beko’nun ürünleri bugün dünya çapında 250 milyon kişi tarafından tercih ediliyor.
* 101 ülkede her iki saniyede bir Beko ürünü satılıyor.
* Avrupa’nın en büyük dört beyaz eşya üreticisinden biri olan Arçelik, 2010 yılında 6 milyar euro ciroya ulaşmayı planlıyor.
* Arçelik, 2010’da Beko markasıyla dünyada yüzde 2 pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: VatanKategori : EKONOMİ