Süs lahanası müdürü yedi

Süs lahanası müdürü yedi
Süs lahanaları, Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İbrahim Cengiz Mahmutoğlu'nu görevinden etti.Abone ol

Talep üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Rize Belediyesi'ne bir kamyon süs lahanası gönderildi. Lahanaları kamyonla Rize'ye taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli sürücü, durumu daha önceden Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İbrahim Cengi saç ekimi z Mahmutoğlu'na bildirmesine rağmen Rize'ye ulaştığında lahanaları boşaltmak için muhatap bulamadı.

Bunun üzerine kendi imkanlarıyla bulduğu kişilerin yardımıyla lahanaları boşaltarak İstanbul'a geri döndü. Durumun daha sonra Rize Belediyesi'ne bildirilmesi, Belediye Başkanı Halil Bakırcı'yı bir hayli kızdırdı. Bakırcı, bu gelişme üzerine Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İbrahim Cengiz Mahmutoğlu'nu görevinden aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakırcı, "Önceki gün bize bir kamyon dolusu çiçek gönderdiler. Kamyonun parasını da verip bize ulaştırdılar. Gelen şoför arkadaş burada Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne uğradı. Bizim memur arkadaşlar 'Bugün boşaltırız, yarın boşaltırız, bugün git yarın gel, işçilerimiz yok' gibi bahanelerle adamı burada bekletti. Şoför de kendisi 2 işçi tutup parasını vererek çiçekleri boşaltıp geri döndü. Bizim sonradan haberimiz oldu. Olayı araştırdım. Maalesef Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ndeki görevliler adamı oyalamış, çiçekleri indirmemişler. Böyle bir sorumsuzluğu kabul edemeyiz. Müdürü işten atacaktım ama memur olduğu için yapamadım. Ben de onu görevinden aldım" diye konuştu.Kategori : GÜNCEL