Üzerinde Türk malı takım vardı

Üzerinde Türk malı takım vardı
Son sözü Muhhammed oldu. Üzerinde Türk malı bir elbise vardı. İşte idamın tüm ayrıntıları..Abone olDünya önceki gün idam edilen Saddam Hüseyin'in darağacına gönderilme haberleriyle uyandı... Dün de bu kez devrik Irak liderinin asılmasını dakika dakika gösteren video Arap El Arabiya kanalında yayımlandı. Saddam son birkaç dakikasını, Şii cellatlarla atışarak ve sloganlar atarak geçirdi. Devrik Irak lideri, ölmeden önce ikinci kez Kelime-i Şahadet getirmesi bitmeden asıldığı için ağzından dökülen son sözleri de "Muhammed" olarak kaldı. Başbakan Nuri el Maliki'nin danışmanı Meryem Rayis, "Başbakan kağıtlar ersağ üye ı imzaladıktan sonra gece bizi çağırdı. 14 kişiydik. Aramızda Adalet Bakanı, ulusal güvenlik yetkilileri, meclis üyeleri ve Maliki'nin danışmanları vardı. 2 ABD helikopteriyle binaya götürüldük. Aynı anda da Saddam uçakla getirilerek bize teslim edildi."

"ALLAH BELANI VERSİN"
Ajanslara göre Saddam'ın son günü şöyleydi: Mahkeme yargıçlarından Münir Haddad, Adalet Bakanı ve Başsavcı Munkit el Farun bir odaya alındı. Haddad, odaya getirilen Saddam'a kararı okudu. Saddam, "Hepimiz cennetteyiz. Düşmanlarımız da cehennemde. Yaşasın ulusum, yaşasın cihad. Farslılara ABD'lilere ölüm!" diye bağırdı. Bir süre Sünni bir din adamıyla başbaşabırakıldı, ardından "buz gibiydi" denilen idam odasına alındı. Şiileri katlettiği iddiasıyla ölen Saddam'ın cellatları da Şiilerdi. Cellatlardan biriyle arasında şu konuşma yaşandı:
CELLAT: "Irak'ı mahvettin. Dünyanın en zengin ülkelerinden biriyken bizi dilenci yaptın."
SADDAM: "Hayır ben Irak'ı yıkmadım. Zengin ve güçlü bir ülke yaptım."
CELLAT: "Allah belanı versin."
SADDAM: "Senin versin."

"CEHENNEME GİDİN"
Iraklı bir yetkili "Korkuyor musun" diye sordu. "Hayır korkmuyorum. Hayatımı cihadla geçirdim. Bu yolu seçenler korkmaz..." yanıtı verdi. Merdivenleri çıktı. O anda cellatlar, Şii Mukteda el Sadr lehine sloganlar atmaya başladı. Saddam alaycı sesle , "Mukteda?" diye sordu. Arkadan biri Sadr'ın babasını kast ederek "Yaşasın Muhammed Bekir Sadr" diye bağırdı. Saddam, "Cehenneme gidin" diye bağırdı. Saddam, sessizlikte Kelime-i Şahadet getirmeye başladı. İlkini bitirdi. Ancak ikincisinin ortasında altındaki kapağı açtılar. Farun'a göre hemen can verdi. Cellatlardan birinin isteği üzerine 3 dakika daha sallandırıldı. Bir doktor geldi ve "Öldü" dedi. Saddam öldüğünde gözleri açıktı. Ardından cesedi alınarak kefene sarıldı.

Kaynak:Sabah

Kategori : DÜNYA