Abuzer ve Gülendamın hikayesi

Abuzer ve Gülendamın hikayesi
12 Eylül sonrası askere uyum sağlamaya çalışan kasaba halkı ve müzisyen bir grup bir araya gelirse ne olur?Abone olBu hafta dört yeni film gösterime giriyor.

Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez'in yönettiği 'Beynelmilel'de Özgü Namal, Meral Okay, Oktay Kaynarca rol alıyor.

Dram-komedi türündeki filmde 1982 yılında Adıyaman'da bir grup müzisyenin başına gelen traji-komik olaylar anlatılıyor.

Film, askeri yönetim şartlarına uyum sağlamaya çalışan kasaba halkı ve ayakta durmaya çalışan bir müzik grubunun hikâyesi.

Hikâyenin ana karakterleri müzisyen bir baba olan Abuzer ile üniversiteye hazırlanan kızı Gülendam.

'Tatil'

Nancy Meyers'ın yönettiği 'Tatil'de Cameron Diaz , Kate Winslet, Jude Law rol alıyor.

Komedi türündeki filmd diş implantları e Iris (Kate Winslet), başka bir kadınla evlenmek üzere olan bir erkeğe karşılıksız aşk beslemektedir.

Dünyanın başka bir köşesinde yaşayan Amanda (Cameron Diaz) da birlikte yaşadığı erkeğin ihanetiyle yüzyüze kalır.

Birbirlerinden 6 bin mil uzakta yaşayan iki kadın kendilerini aynı ruh halinde bulmuştur. İnternette karşılıklı ev değişimi yapılan bir web sitesinde tanışırlar ve tatil için evlerini geçici olarak değiş tokuş etmeye karar verirler.

Bu anlaşmaya göre İngiltere’de yaşayan Iris, Amanda’nın bol güneşli Kaliforniya’daki evine taşınacak, buna karşılık Amanda da Iris’in İngiltere’deki karlarla kaplı kır evinde tatili geçirecektir.

Yeni evlerine taşındıktan kısa süre sonra ikisi de beklediği en son şeyi, yeni bir aşkı bulur.

Amanda, Iris’in yakışıklı erkek kardeşi Graham’ın (Jude Law) cazibesine kapılmıştır. Kaliforniya’ya taşınan Iris ise, efsanevi senaryo yazarı Arthur’ün (Eli Wallach) verdiği esin sayesinde kalbini genç film müziği bestecisi Miles’a (Jack Black) kaptırır.

'Çılgın Dostlar'

Roger Allers ve Jill Culton'ın yönettiği filmde animasyon, macera ve komedi türünde.

Sony Pictures Animation’ın ilk uzun metrajlı animasyon aksiyon-macera komedisi 'Çılgın Dostlar'da Martin Lawrence, Ashton Kutcher, Gary Sinise ve Debra Messing başlıca karakterleri seslendiriyor.

Vahşi doğada yaşama becerisini yitirmiş, evcil bir bozayı olan Boog'un (Martin Lawrence) bir deri bir kemik kalmış, hızlı konuşan geyik Elliot’la (Ashton Kutcher) tanışınca bütün dünyası alt üst olur.

Elliot, Boog’u, park korucusunun garajdan bozma rahat evini terk etmeye ve açık havanın harika tadına bakmaya ikna edince, işler çabucak sarpa sarar.

Av mevsiminin başlamasına üç gün kala ormana giren Boog ve Elliot hızla ortama ayak uydurmaya koyulurlar.

'Müzede Bir Gece'

Shawn Levy'nin yönettiği 'Müzede Bir Gece'de Ben Stiller, Carla Gugino, Robin Williams rol alıyor.

Aksiyon-macera türündeki filmde hayatı boyunca fantastik maceralar peşinde koşmuş olan Larry Daley bunların ona hiçbir çıkar sağlamadığını ve bu yüzden işssiz kalıp oğlunu göremeyecek duruma geldiğini fark edince gerçek bir iş arayışına girer.

İşindeki ilk gecesinde büyükçe bir el feneri ve aşırı kullanılmaktan yıpranmış bir kullanım klavuzu ile koskaca müzede tek başına kalır.


Kategori : MAGAZİN