Hıncal Uluç cinnet geçirdi

Hıncal Uluç cinnet geçirdi
Basın Konseyi'nin yazar Ayşe Özyılmazel hakkında yetersizlik kararı vermesi Hıncal Uluç'u küplere bindirdi.Abone ol

Hasan Pulur'un "Yataktan geçen yazar" yakıştırması yaptığı ve Hıncal Uluç sayesinde yazar olduğunu savunduğu Ayşe Özyılmazel, Basın Konseyi ile Hıncal Uluç'u karşı karşıya getirdi...

Daha önce Fatih Altaylı'nın Ruhat Mengi için "Başyazar ile yatmadan yazar olunmaz" şeklindeki sözlerle hakaret ettiği Ruhat Mengi için sesini çıkarmayan Hıncal Uluç, Ayşe Özyılmazel için Basın Konseyi'n halı yıkama programı e şikayette bulunmuştu.

Basın Konseyi'nin 3 ay sonra, "Yetersizlik kararı vermesi" Hıncal Uluç'un tepkisine neden oldu. Konsey üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan Uluç, zehir zemberek bir yazı yazdı...

Hükümsüz Konsey!.. Basın Konseyi diye bir kuruma artık saygı duymuyorum. Bu kurumu tanımıyorum ve kurulduğundan bu yana yaptığım üyelikten de istifa ediyorum.

Bundan böyle sakın benimle ilgili bir karar almasınlar ve popomla gülmeme sebep olmasınlar.Bu kurum tarafsızlığını ve etik vasfını yitirmiştir benim için, bitmiştir.
1 ekim 2006'da bu ülkede medya tarihinin en aşağılık, en iğrenç, en hastalıklı yazılarından biri yayınlandı. Bütün genç kadın yazarlar saldırıya uğradı. Bunların köşelerine, bazı yataklardan geçerek yerleştikleri söylendi.

Yazının doğrudan muhatabı, benim keşfettiğim ve Sabah'ta köşe sahibi olmasına katkıda bulunduğum bir genç kız olduğu için, taraf olarak, Konsey'e baş vurdum. Konsey tam 3 ay sonra karar verdi.
Yersizlik kararı!..
Dikkat buyurun..
Yersiz olan, bu utanç verici yazı değil, benim bu yazıya itirazım, Konsey'e göre.. İyi mi?.
Bu kararın altında imzası bulunan, artık saygı değer bulmadığım insanlara soruyorum şimdi..
Siz bulunduğunuz bu yere hangi yataklardan geçerek geldiniz?.
Sakın öfkelenmeyin.. Çünkü bu ifadede, kararınızdan aynen naklediyorum, " 'Kişileri ve kuruluşları eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez' kuralına aykırılık bulunmadığına.." göre..Kategori : MEDYA