Eczacıbaşından stratejik imza

Eczacıbaşından stratejik imza
Eczacıbaşı Yapı Grubu, IBM Türk ile 7 yıllık stratejik outsourcing anlaşması imzaladı. Ayrıntılar şöyle:Abone ol

Anlaşma kapsamında IBM Türk, , Eczacıbaşı Yapı Grubu’nun SAP Uygulama Yönetimi’ni devralacak, yurtiçindeki 6 ve yurtdışındaki 6 kuruluşunun tüm SAP uygulama yazılım hizmetlerini 7 yıl süresince yönetecek. Bu kapsamda IBM Hizmetler Grubu, uzun süredir SAP uygulaması kullanan Eczacıbaşı Yapı Grubu’nun tüm uygulama bakımını gerçekleştirecek, kullanıcılara verilecek desteği üstlenecek. Eczacıbaşı Yapı Grubu bu anlaşmayla tüm kullanıcılarına standart bir yapıda verimli ve etkin SAP uygulama destek hizmetlerinin verilmesini hedefliyor.

IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, şirketlerin asıl halı yıkama programı faaliyet alanları dışındaki stratejik fonksiyonlarında outsourcing’e gitmesinin rekabet gücü ve verimlilik için global bir gereklilik olmaya başladığına dikkat çekerek, “IBM’in global ölçekte farklı sektörlerdeki bilgi birikimi, güçlü ve yenilikçi teknolojisi, müşterilerinin ihtiyaçlarını çok iyi anlamasını sağlıyor. Böylece kurumlara verimliliklerini artıracak ürün, hizmet ve iş danışmanlığı çözümlerinin tamamını bir paket olarak sunabiliyoruz. Türkiye’nin dinamik, rekabetçi, dünyaya açılmış ve müşteri odaklı kurumlarından Eczacıbaşı ile böyle bir projeye başladığımız için çok mutluyuz. Bu çalışma IBM Türk’ün ilk uygulama outsourcing projesi olacak. Taahhütlerimizi yerine getirirken hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki kaynaklarımızı kullanacağız.” dedi.

Eczacıbaşı Yapı Grubu hakkında
Eczacıbaşı Yapı Grubu, seramik sağlık gereçleri, armatür, karo seramik, seramik yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri, mutfak ve banyo mobilyaları, banyo küvetleri ve duş tekneleri yanısıra seramik hammaddeleri üretim, pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Yapı gereçleri alanında Türkiye’de birçok “ilk”i gerçekleştiren Eczacıbaşı Yapı Grubu, seramik kaplama ve banyo tasarımı alanlarında da uzmanlaşmış bulunuyor. 1958'de Kartal'daki seramik tesislerinde başlayan üretim, dünyanın en gelişmiş seramik tesislerinden birisi olan Bozüyük seramik kompleksinin tamamlanmasıyla birlikte artarak devam ediyor. Grup, "VitrA" ve "Artema" markaları ile iç ve yabancı pazarda önemli bir yer edinmiş bulunuyor.

IBM hakkında
IBM, yenilikçi buluşlarıyla iş dünyasına 90 yıldır hizmet veren, 100’ün üzerinde ülkede 300.000’den fazla çalışanıyla dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketi, e-business kavramının yaratıcısı IBM, bilgisayar sistemleri, yazılım, donanım, ağ sistemleri, depolama araçları ve mikroelektronik konularında yarattığı ürünleri, her sektörden müşterileri için değere dönüştürüyor. 1938 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren IBM Türk, 300’ü aşkın çalışanıyla Türkiye bilgi teknolojileri sektörünün gelişimine öncülük ediyor. IBM Türk, donanımdan yazılıma, teknoloji hizmetlerinden iş ve yönetim danışmanlığı hizmetlerine kadar bilgi teknolojisinin her alanında ürün, servis, teknoloji ve çözüm sunuyor.Kategori : EKONOMİ