2007 Cimbomun yılı olacak

2007 Cimbomun yılı olacak
Galatasaray Kulübü Başkanı Canaydın Fenerbahçe'ye nazire edercesi 2007'nin Cimbom'un yılı olacağını savunduAbone ol

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, 2007 yılının sarı-kırmızılılar için hayati bir önem arz ettiğini belirterek, "Çünkü bu yıl değişimi başarıyla gerçekleştirmiş ve yapısal dönüşümü hayata geçirmiş bir Galatasaray'ın yılı olacak" dedi.

Canaydın, kulübün aylık çıkardığı Galatasaray Dergisi'nde yer alan açıkla Охладитель для сока masında, 2007'nin sportif anlamdaki büyük başarıların yeniden kazanılmaya başlandığı ve bu başarılı yapının kurumsal bir kimliğe kavuşturulduğu yıl olacağını öne sürerek, şunları söyledi:

"2005-2006 sezonunda hepimizin büyük bir coşkuyla yaşadığı üzere Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu 16. kez kazanma başarısını gösterdik. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını liderin 7 puan arkasında tamamladık. Ancak geçen sezondaki anlayış ve ruhla mücadeleyi sürdürürsek aynı başarıyı bu sezon da tekrarlayacağımıza yürekten inanıyoruz."

Taraftarların her zaman olduğu gibi takıma tam destek olmaları halinde başaramayacakları hiçbir işin olmayacağını kaydeden başkan Canaydın, "Galatasaray bu sezonu da şampiyon olarak tamamlayacaktır. Yeter ki, önce bizler buna inanalım" dedi.

Günümüz endüstriyel futbol gerçeği ışığında spor kulüplerinin geçmiş dönemlerdeki yapılarıyla bu mücadeleyi sürdürebilmelerinin artık imkansız hale geldiğini ifade eden Özhan Canaydın, "Hem kendi ülkesinde, hem de uluslararası arenada başarılı olmak isteyen kulüplerin yapısal bir dönüşümü hayata geçirmeleri ve kendilerini günün koşullarına uyarlamaları gerekiyor. Bu bağlamda bugüne değin büyük sıkıntılara ve eleştirilere göğüs gererek yürüttüğümüz çalışmalarımızın tümü, bu dönüşümü hayata geçirmek içindi" diye konuştu.Kategori : SPOR