TMSFden dev tahsilat

TMSFden dev tahsilat
TMSF 30 Eylül 2006 tarihi itibariyle Fon'a devredilen bankalardan toplam 13.2 milyar dolarlık tahsilat yaptı.Abone ol

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fon'u (TMSF) 30 Eylül 2006 tarihi itibariyle Fon'a devredilen bankalardan toplam 13.2 milyar dolarlık tahsilat yaptı.

AK Parti'ni çerkezköy makaslı platform kiralama n aylık yayın organı 'Türkiye Bülten'inde yer alan bilgiye göre, 2004 yılının başında toplam 6 milyar dolar olarak tahmin edilen tahsilat hedefi, yapılan yasal düzenlemelerin de katkısıyla 20 milyar dolara yükseldi.

2006 yılında 3 yeni protokol yapılırken, Bankekspres, Yurtbank ve İktisat Bankası'nın hakim ortaklarıyla geri ödeme sözleşmeleri imzalanarak yaklaşık 2 milyar dolarlık Fon alacağı protokole bağlandı.

Henüz, geri ödeme sözleşmesi imzalamayan 4 bankanın hakim ortağı ile ilgili protokol yapma imkanı sağlayabilecek çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bu dönemde TMSF, Hazine'ye 2005 ve 2006 yılları içinde toplam 4,1 milyar dolarlık bir ödeme yaptı. TMSF, ayrıca büyük varlıkların satış bedellerinden, Maliye Bakanlığına ve diğer kamu kurumlarına da 4 milyar doların üzerinde ödeme gerçekleştirdi.Kategori : EKONOMİ