Pulurdan ikinci Ayşe polemiği

Pulurdan ikinci Ayşe polemiği
Ayşe Özyılmazer'i örnek göstererek medyanın yozlaştığını söyleyen Hasan Pulur'dan ikinci Ayşe polemiği.Abone olMeslekte 50 yılı geride bırakanlardan biridir Hasan Pulur. Köşesini iğneleyici ancak gülümseten bir üslupla yazar. Böyle dopdolu bir gazetecilik adrenaline ve yaşam enerjisine sahip Pulur, günümüz medyasını eleştiren b metal stand ir yazısı nedeniyle onca yıl sonra eleştiri yağmuruna tutuldu.

Neco’nun boşanmasına kadar gelen zincirleme olaylar dizisinin başlangıç noktası; Pulur’un “Nasıl Köşe Yazarı olunur?” başlıklı köşe yazısı. Neco’nun kızı Ayşe Özyılmazer’in nasıl gazeteci olduğuna dair sivri bir yazı kaleme alan Pulur, sektördeki birçok yazarın tepkisini toplamıştı.

Yıllanmış gazeteci ise halinden son derece memnun: “Ne kadar alınganmışlar! Sadece Kral çıplak dedim” diyor.

Hasan Pulur, medya dünyasının diğer Ayşe'si  Ayşe Arman'a da inceden sataştı. Pulur, "Arman, bunların arasında en sivrisi ama en boşu değil. Bazı sözleri şık değil. Rahmetli Ercan Arıklı, bana anlatıyordu; bir gün kapıya bakmış güzel, sarışın bir kız duruyor. “Kim bu” diye sormuş. “Gazeteci olmak istiyor” demişler. “Gelsin” demiş. Gerisini anlatmayayım demişti. Arıklı, görür görmez, gazeteci olacağını anlamış. Ama Ayşe, bu tip yazarların içinde iyi bir yazar.
(Haber:Gülçin Günay/TERCÜMAN)

Kategori : MEDYA