Tukaş Gıda avantajı yakaladı

Tukaş Gıda avantajı yakaladı
Tukaş Gıda'nın dünyanın önde gelen pazarlarına ihracat için gerekli olan iki belgeye kavuştu.Abone ol

Tukaş Gıda'nın dünyanın önde gelen pazarlarına ihracat için gerekli olan BRC (British Retail Consortium) ve IFS (International Food Standard) standartlarını da belgelendirdiği belirtildi. Şirket Genel Müdürü Ahmet Uysal, yaptığı fuar standı yazılı açıklamada, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve HACCP kalite güvence sistemleriyle üretim yaptıklarını belirterek, ihracattaki rekabet avantajını artırmak için BRC ve IFS belgeleri için de çalışma yaptıklarını ifade etti.

Bu belgeler için gerekli denetimi başarıyla tamamlayarak her iki standarda yönelik belgeleri en üst seviyeden almaya hak kazandıklarını ifade eden Uysal, şunları kaydetti: ''Tukaş, son iki yıldan bu yana zorlu dış pazar koşullarına rağmen sektöründe ihracat lideri olmayı başarmıştır. 2005 yılında 31,7 milyon dolar ihracat geliri elde eden Tukaş, yeni ürünlerle yeni pazarlara açılmayı hedeflemektedir.

Dış pazarda başarı ve rekabet avantajını sağlayan önemli etkenler ihraç edilen ürünlerin, sağlık ve kalite standartlarına uyumu ile gıda güvenliğinin sağlanmış olmasıdır. Sebze ve meyve işlemeciliği alanında güvenli gıdayı sağlayabilmek için hasattan müşteri mutfağına uzanan zincirin her aşamasında gıda güvenlik sistemleri devreye girmektedir.''Kategori : EKONOMİ