Jandarmadan bayram operasyonu

Jandarmadan bayram operasyonu
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde jandarma ekipleri bayram boyunca operasyon yaptı.Abone ol

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde jandarma ekiplerinin bayram boyunca yaptıkları operasyonlarda, 1 adet uzi marka silah, 8 adet tabanca ile bu silahlara ait şarjör, mermi ve bir miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 14 zanlıdan 2'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kuşadası Jandarma Komutan утюг lığı'na bağlı ekipler, bayram boyunca Davutlar ve Güzelçamlı beldeleri ile Yaylaköy ve Yeniköy'deki kontrol noktalarında 24 saat boyunca görev yaptı. Kuşadası-Aydın yolu üzerindeki Yeniköy'de yapılan arama sırasında Hakkı Atalay yönetimindeki 34 TA 2034 plakalı özel otomobili durduran jandarma ekipleri, yaptıkları arama sırasında araçta bulunan Necati Kilmen'in üzerinde 1 adet ruhsatsız 9 mm çapında uzi marka silah ile bu silaha ait 96 adet mermi, 2 şarjör ve 10 uyuşturucu hap ele geçirdi. Yapılan sorgulamada, Hakkı Atalay isimli araç sürücüsünün nüfus cüzdanı ve pasaportta sahtecilik suçundun İstanbul'un Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından arandığı ortaya çıktı. Üzerinde uzi marka silah bulunan Necati Kilimen ile Hakkı Atalay, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Söke Cezaevi'ne gönderildi.
Bu arada Davutlar, Güzelçamlı, Yeniköy ve Yaylaköy'de yapılan diğer kontrollerde ise toplam 8 adet tabanca, bu tabancalara ait mermiler ve şarjörler ile kama, çakı ve sustalı ile 142 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Olaylarla ilgili gözaltına alınan M.T., M.B., O.D., İ.Ö, K.D., Ç.Ö, O.K., S.K., T.H., H.U., Ş.K. ve E.B. adlı şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Kategori : GÜNCEL