Ağardan Saddam çıkışı

Ağardan Saddam çıkışı
Saddam'ın idamına sayılı saatler kaldı. Peki yansıması nasıl olacak? DYP lideri Ağar'a da idam konusu soruldu.Abone ol

CNN Türk'te canlı yayınlanan Ankara Kulisi'ne konuşan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Saddam'ın asılmasına karşı çıktı. Murat Yetkin ve Fikret Bila'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ağar, Saddam Hü organk seo seyin'in asılmasının kaos getireceği görüşünü savundu.

Ağar "Siyasi idamların olumlu sonuç vermediği hep görülmüştür. Dolayısıyla direniş ve karşı saldırılar daha da artacaktır" dedi. Hükümetin Irak politikasını da eleştiren Ağar, "Türkiye'ye rağmen hiçbir oluşum Irak'ta başarılı olamaz. Ortak yaşama alanı olarak gördüğü bölgeyi göremeyen hükümet ile bu olmaz." dedi.

Erdoğan Çankaya'ya kaçarsa halk görür
Köşk tartışmalarına değinen Ağar, "Peşin bir şey söylemek mümkün değil. Siyasette 3 ay uzunu süre. Beninm tercihim Erdoğan'ın hükümetin başında seçime girmesi. Ama Erdoğan Çankaya'ya giderse halk bunu görür. Herkeste bu demokratik anlayış olmalı. Ben yaptım oldu derseniz olmaz. Sonuç ne olursa olsun demokratik temüller çerçevesinde gelişecektir. Demokrasi dışı gelişmelere partinin tavrı bellidir. diemotkate dışı gelşmer paritinm tavrı bellidir. Cumhurbaşkanlığı güven yeridir. Oraya gelecek kişiye halkın güven duyması gerekli." diye konuştu.Kategori : POLİTİKA